300 plus tylko elektronicznie i w ZUS

Przypominamy, że od tego roku o świadczenie można ubiegać się wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Zmienił się też organ, który prowadzi te sprawy. Od bieżącego roku właściwym do przyznania pomocy jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać jego numer we wniosku. Rodzice mają czas na złożenie wniosku do 30 listopada.

Wszystkie informacje na temat wniosku i jego obsługi znajdują się na portalu PUE ZUS. Do dyspozycji jest też specjalna infolinia (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia “300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Świadczenie z programu „Dobry Start” w wysokości 300 zł przysługuje  raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje w całym kraju ok. 4,5 mln dzieci.

 

                                                                          Red.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane posty