Budowa drogi Huta Tarnawacka Pauczne

W czerwcowym wydaniu informowaliśmy Czytelników o tym, że nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na budowę drogi łączącej Hutę Tarnawacką z Paucznem. Tymczasem dziś możemy już powiedzieć, że przetarg nie tylko został rozstrzygnięty, ale nawet całe zadanie już zostało zrealizowane.

Tak błyskawicznie z pracami uporało się konsorcjum firm, w którym PBI z Kraśnika pełni funkcję lidera. Za kwotę około 259 tys. wybudowano odcinek asfaltowej drogi o długości 0,621 km. Dzięki temu, obydwie miejscowości otrzymały utwardzone i krótsze połączenie, a rolnicy dogodny dojazd do pól.

Na inwestycję tę pozyskano dotację w wysokości 100 tys. zł. Wsparcia w tej kwocie udzielił samorząd województwa lubelskiego, z  Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Do ostatecznego zakończenia zadania pozostały jeszcze formalności związane z odbiorem oraz rozliczenie otrzymanych środków finansowych.

 

 

 

 

Powiązane posty

23

Lip
Aktualności

Wieprzowskie sprawy na sesji Rady Gminy         

Po raz dwudziesty pierwszy w obecnej kadencji zebrali się radni na posiedzeniu Rady Gminy. Obrady odbyły się 7 lipca w budynku GOK w Tarnawatce. Główne punkty programu dotyczyły przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie wsi Wieprzów. Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym, a powodem takiej decyzji były pilna potrzeba wprowadzenia zmian w budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej gminy. […]

23

Lip
Aktualności

300 plus tylko elektronicznie i w ZUS

Przypominamy, że od tego roku o świadczenie można ubiegać się wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Zmienił się też organ, który prowadzi te sprawy. Od bieżącego roku właściwym do przyznania pomocy jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać jego[…]