Budowa drogi od Tarnawatki-Tartaku do Podhorzec

Pomimo panujących upałów, trwają intensywne prace przy budowie dróg powiatowych położonych na terenie gmin Tarnawatka i Tomaszów Lubelski.

Odcinek przebiegający przez nasz teren rozpoczyna się przy drodze krajowej nr 17 w Tarnawatce-Tartaku i ciągnie się przez Wieprzów aż do miejscowości Przecinka. Aktualnie wykonano wyrównanie istniejącej nawierzchni masą mineralno-bitumiczną, trwa także przebudowa przepustów. Łącznie na terenie naszej gminy powstanie 7,6 km nowej drogi, w tym 2 km dotychczas nieutwardzonego odcinka pomiędzy Wieprzowem, a Przecinką. Wartość całego zadania wynosi  11 mln 293 tys. złotych, z czego ponad 7,9 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W budżecie gminy na wsparcie inwestycji zarezerwowano kwotę 1 mln 175 tys. zł.

Występujące aktualnie utrudnienia, dają pełne prawo uczestnikom ruchu do narzekania na istniejące niedogodności. Zapewniamy jednak, że wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie, a w zamian za to wszyscy otrzymamy piękny i wygodny odcinek drogi, po którym jazda będzie prawdziwą przyjemnością.

 

                                                               Red.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane posty