Budowa drogi od Tarnawatki-Tartaku do Podhorzec

Pomimo panujących upałów, trwają intensywne prace przy budowie dróg powiatowych położonych na terenie gmin Tarnawatka i Tomaszów Lubelski.

Odcinek przebiegający przez nasz teren rozpoczyna się przy drodze krajowej nr 17 w Tarnawatce-Tartaku i ciągnie się przez Wieprzów aż do miejscowości Przecinka. Aktualnie wykonano wyrównanie istniejącej nawierzchni masą mineralno-bitumiczną, trwa także przebudowa przepustów. Łącznie na terenie naszej gminy powstanie 7,6 km nowej drogi, w tym 2 km dotychczas nieutwardzonego odcinka pomiędzy Wieprzowem, a Przecinką. Wartość całego zadania wynosi  11 mln 293 tys. złotych, z czego ponad 7,9 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W budżecie gminy na wsparcie inwestycji zarezerwowano kwotę 1 mln 175 tys. zł.

Występujące aktualnie utrudnienia, dają pełne prawo uczestnikom ruchu do narzekania na istniejące niedogodności. Zapewniamy jednak, że wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie, a w zamian za to wszyscy otrzymamy piękny i wygodny odcinek drogi, po którym jazda będzie prawdziwą przyjemnością.

 

                                                               Red.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej wykorzystywanej rolniczo położonej w Hucie Tarnawackiej oznaczonej numerem: 1083/1 ark. 2 obr. Huta Tarnawacka o pow. 0,45 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.10.2021 – 30.09.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 1083/1 ark. 2 przeznaczona jest […]

Ogłoszenia

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Spisz się. Rachmistrz zaprasza do świetlic INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań Jeszcze do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić Państwu wypełnienie obowiązku spisowego, na terenie naszej gminy organizujemy mobilne punkty spisowe.  Mobilne punkty, w których spisywać będzie spisywać rachmistrz, zostaną ustawione: 12.09.2021r. w niedziele o godzinie 12.00 w Klocówce[…]