Budynek gminy już po remoncie                                                                      

W listopadowym numerze z ubiegłego roku „Co w Naszej Gminie”  informowaliśmy Czytelników o uzyskaniu dofinansowania na termomodernizację obiektów publicznych w Tarnawatce. Dziś z satysfakcją możemy poinformować, że pierwsza część zadania została zrealizowana.

Najbardziej widoczną zmianą, jaka zaszła dzięki inwestycji, jest nowa elewacja budynku Urzędu Gminy Tarnawatka. Oprócz tego nastąpiła wymiana instalacji i kotłów centralnego ogrzewania wraz ze zmianą źródła ciepła z węgla na gaz ziemny. Docieplone zostały ściany zewnętrzne i stropodachy, dokonano wymiany drzwi zewnętrznych oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Koszt robót podstawowych objętych dofinansowaniem zamknął się w kwocie prawie 615 tys. zł. Roboty dodatkowe, w tym odwodnienie budynku i obróbki blacharskie, kosztowały ponad 51 tys. zł. Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej zapewniającej 100% energii elektrycznej na potrzeby urzędu, to ponad 21 tys. zł. Za czynności inspektora nadzoru budżet gminy zapłacił 12,3 tys. zł. Łączny koszt inwestycji to ponad 700 tys. zł.

Jak dowiedzieliśmy się od wójta Piotra Pasiecznego, w przyszłym roku planowana jest kompleksowa przebudowa chodników i urządzenie terenu znajdującego się przed wejściem głównym do urzędu. Jak podkreślił wójt, będzie to kolejny element porządkowania przestrzeni publicznej w centrum Tarnawatki.

Warto jeszcze przypomnieć, że drugim etapem termomodernizacji z terminem zakończenia do 30 listopada 2021 roku objęty zostanie budynek szkoły w Tarnawatce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU OFERTOWYM NA SPRZEDAŻ SAMOCHODU POŻARNICZEGO

Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza pierwszy przetarg ofertowy na sprzedaż samochodu pożarniczego marki FSC Starachowice Star 244L stanowiącego własność Gminy Tarnawatka.   Szczegółowe dane samochodu: Rodzaj pojazdu           Samochód specjalny-pożarniczy MARKA                              FSC – STARACHOWICE MODEL                    Star 244 L Rodzaj nadwozia           005 Numer rejestracyjny            LTM 96AS Rok produkcji            1984 Data pierwszej rejestracji:            […]

Ogłoszenia

Konkurs dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW)

Informacje o konkursie oraz niezbędna dokumentacja Ogłoszenie o konkursie nr 5/2021 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na wybór operacji, które będą realizowane w 2021 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2020–2021 Na podstawie: art. 57a pkt 2 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego[…]