Burza

Kościelne obchody święta Bożego Ciała nieodłącznie wiążą się z tradycyjnymi procesjami, które tego dnia wychodzą na ulice polskich miast i wsi. Wielu osobom dzień ten kojarzy się także z upalną pogodą, która bardzo często potrafi zaskoczyć gwałtownymi burzami.

Nie inaczej było i w tym roku. W godzinach popołudniowych 11 czerwca nad cały nasz region nadciągnęły ciemne chmury, z których wkrótce spadł obfity deszcz. Silne opady wraz z porywistym wiatrem spowodowały powalenie wielu drzew. Nie obyło się także bez strat materialnych. Na terenie parafii w Tarnawatce siła żywiołu wywróciła klon, który uszkodził daszek nad wejściem do kościoła oraz część elewacji budynku. Na jednej z prywatnych posesji, również w Tarnawatce drzewo uszkodziło zaparkowany tam samochód.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawatce skutki nawałnicy usuwali jeszcze następnego dnia. Powalone drzewa tarasowały dojazd do osiedla mieszkaniowego położonego na końcu ulicy Wola. Zablokowana została droga powiatowa do Pańkowa, a przy budynku GOK, z korzeniami wyrwane zostały dwa potężne drzewa. W wielu miejscowościach nastąpiły przerwy w dostawie prądu, które udało się usunąć dopiero w piątek.

Czwartkowa burza miały bardzo duży zasięg, a największe szkody spowodowała na terenie wschodnich gmin powiatu tomaszowskiego.

 

 

 

 

 

Powiązane posty