Burza

Kościelne obchody święta Bożego Ciała nieodłącznie wiążą się z tradycyjnymi procesjami, które tego dnia wychodzą na ulice polskich miast i wsi. Wielu osobom dzień ten kojarzy się także z upalną pogodą, która bardzo często potrafi zaskoczyć gwałtownymi burzami.

Nie inaczej było i w tym roku. W godzinach popołudniowych 11 czerwca nad cały nasz region nadciągnęły ciemne chmury, z których wkrótce spadł obfity deszcz. Silne opady wraz z porywistym wiatrem spowodowały powalenie wielu drzew. Nie obyło się także bez strat materialnych. Na terenie parafii w Tarnawatce siła żywiołu wywróciła klon, który uszkodził daszek nad wejściem do kościoła oraz część elewacji budynku. Na jednej z prywatnych posesji, również w Tarnawatce drzewo uszkodziło zaparkowany tam samochód.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawatce skutki nawałnicy usuwali jeszcze następnego dnia. Powalone drzewa tarasowały dojazd do osiedla mieszkaniowego położonego na końcu ulicy Wola. Zablokowana została droga powiatowa do Pańkowa, a przy budynku GOK, z korzeniami wyrwane zostały dwa potężne drzewa. W wielu miejscowościach nastąpiły przerwy w dostawie prądu, które udało się usunąć dopiero w piątek.

Czwartkowa burza miały bardzo duży zasięg, a największe szkody spowodowała na terenie wschodnich gmin powiatu tomaszowskiego.

 

 

 

 

 

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej wykorzystywanej rolniczo położonej w Hucie Tarnawackiej oznaczonej numerem: 1083/1 ark. 2 obr. Huta Tarnawacka o pow. 0,45 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.10.2021 – 30.09.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 1083/1 ark. 2 przeznaczona jest […]

Ogłoszenia

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Spisz się. Rachmistrz zaprasza do świetlic INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań Jeszcze do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić Państwu wypełnienie obowiązku spisowego, na terenie naszej gminy organizujemy mobilne punkty spisowe.  Mobilne punkty, w których spisywać będzie spisywać rachmistrz, zostaną ustawione: 12.09.2021r. w niedziele o godzinie 12.00 w Klocówce[…]