Droga przez Podhucie                                                                    

Wraz z ostatnimi dniami listopada zakończyły się prace przy budowie drogi wiodącej przez całe Podhucie aż do drogi powiatowej Tarnawatka-Tartak – Wieprzów.

Zadanie polegało na wybudowaniu ponad 3,5 km jezdni asfaltowej, a realizowane było przez firmę PRDM z Tomaszowa Lubelskiego. Wartość robót wyniosła 1 mln 535 tys. złotych. Połowa z tej kwoty została sfinansowana przez Fundusz Dróg Samorządowych. Wkład własny gminy, prawie w całości, został pokryty ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który przekazał gminie Tarnawatka kwotę ponad 724 tys. zł.

Poproszony o komentarz do tej inwestycji wójt Piotr Pasieczny powiedział: Cieszę się bardzo, że drogę przez Podhucie udało się zrealizować właśnie w tym roku. Dzięki inwestycji powstał naprawdę długi odcinek jezdni, która służyć będzie nie tylko mieszkańcom, ale także odwiedzającym nas gościom. Droga ta była jedną z ostatnich dróg gminnych wymagających tak dużych nakładów finansowych. Tym bardziej należy docenić pomoc rządu do jej realizacji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na inne potrzeby, których wciąż mamy bardzo wiele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane posty

02

Mar
Aktualności

Czy szkołę w Hucie Tarnawackiej należy zamknąć?

Na takie pytanie mieli odpowiedzieć radni podczas sesji Rady Gminy Tarnawatka, która odbyła się 8 lutego 2021 roku. Od początku wiadomo było, że decyzja o zamknięciu placówki oświatowej należy do najtrudniejszych, jakie stają przed osobami mającymi ją podjąć. Stanowisko rodziców w tej sprawie zwykle bywa negatywne. Podobnie było i tym razem. Jeszcze przed rozpoczęciem obrad, na placu […]

02

Mar
Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu na strój karnawałowy

21 stycznia 2021 r komisja w składzie: Monika Szczepaniuk – przewodnicząca, Monika Baran  członek, Joanna Koperwas członek, powołana do oceny zdjęć nadesłanych w Gminnym Konkursie na Najciekawszy Strój Karnawałowy dokonała ich oceny i przyznała nagrody. W konkursie wzięło udział 7 uczestników  w kategorii Dziecko. W grupie Dorosłych zgłoszeń nie było. Przy rozstrzygnięciu pod uwagę brane były następujące[…]