Droga przez Podhucie                                                                    

Wraz z ostatnimi dniami listopada zakończyły się prace przy budowie drogi wiodącej przez całe Podhucie aż do drogi powiatowej Tarnawatka-Tartak – Wieprzów.

Zadanie polegało na wybudowaniu ponad 3,5 km jezdni asfaltowej, a realizowane było przez firmę PRDM z Tomaszowa Lubelskiego. Wartość robót wyniosła 1 mln 535 tys. złotych. Połowa z tej kwoty została sfinansowana przez Fundusz Dróg Samorządowych. Wkład własny gminy, prawie w całości, został pokryty ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który przekazał gminie Tarnawatka kwotę ponad 724 tys. zł.

Poproszony o komentarz do tej inwestycji wójt Piotr Pasieczny powiedział: Cieszę się bardzo, że drogę przez Podhucie udało się zrealizować właśnie w tym roku. Dzięki inwestycji powstał naprawdę długi odcinek jezdni, która służyć będzie nie tylko mieszkańcom, ale także odwiedzającym nas gościom. Droga ta była jedną z ostatnich dróg gminnych wymagających tak dużych nakładów finansowych. Tym bardziej należy docenić pomoc rządu do jej realizacji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na inne potrzeby, których wciąż mamy bardzo wiele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane posty

04

Maj
Aktualności

UWAGA PRODUCENCI SUROWCA TYTONIOWEGO

Składanie Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, iż w dniu 15 maja 2021 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego za rok sprawozdawczy 2020/2021. Producent surowca tytoniowego, wpisany do rejestru producentów surowca tytoniowego zobowiązany jest przekazać do Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR Informację  o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego, zawierającą dane dotyczące m.in. powierzchni uprawy poszczególnych grup odmian tytoniu, […]

04

Maj
Aktualności

ZASADY STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN W SPOSÓB BEZPIECZNY DLA PSZCZÓŁ

Ø Pszczoły są najważniejszym zapylaczem w uprawach roślin rolniczych i sadowniczych. Ø Wpływają one na wzrost plonów jak również na ich jakość. Zapylanie przez pszczoły drzew i krzewów owocowych, plantacji truskawki, maliny przyczynia się do lepszego wykształcenia owoców o większej liczbie nasion oraz łagodniejszym zabarwieniu i lepszym smaku. Ø Obecność pszczoły miodnej na plantacji rzepaku powoduje wzrost[…]