Dwa miliony pod choinkę

Dwa miliony złotych – taką kwotę otrzymała gmina Tarnawatka z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych na realizację zadania: Przystanek na Kresach – Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnawatce.

Czek na wskazaną wyżej sumę przekazał wójtowi Piotrowi Pasiecznemu Ryszard Madziar szef gabinetu politycznego wicepremiera Jacka Sasina. Uroczystość miała miejsce w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim 14 grudnia 2020 roku i zgromadziła przedstawicieli samorządów, którym budżet państwa udzielił podobnego wsparcia finansowego.

W ramach pozyskanej kwoty, rozbudowany zostanie budynek GOK pod potrzeby biblioteki, która w zamyśle projektodawców, stanie się centrum integracji społecznej i życia kulturalnego gminy. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plany przewidują także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Cała koncepcja rozbudowy opiera się na założeniach projektu, który składany był przez GBP w Tarnawatce do programu rozwoju bibliotek, a nie został do niego zakwalifikowany. Realizacja zadania przewidziana została od października 2021 do października 2022.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, które ucierpiały podczas epidemii COVID-19. W ramach tego instrumentu gmina Tarnawatka otrzymała do tej pory ponad 700 tys. złotych na budowę drogi w Podhuciu. Wiemy, że gmina stara się o kolejne pieniądze z tego funduszu. O postępach prac będziemy informować w następnych numerach biuletynu.

zdjęcie Starostwo Tomaszów Lub.

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej stanowiącej nieużytek położonej w obrębie ewidencyjnym Pańków oznaczonej numerem: 362/4 ark. 1 o pow. 0,12 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.11.2021 – 31.10.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 362/4 ark. 1 przeznaczona jest pod zabudowę […]

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej stanowiącej nieużytek położonej w obrębie ewidencyjnym Pańków oznaczonej numerem: 192/4 ark. 1 o pow. 0,12 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.11.2021 – 31.10.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 192/4 ark. 1 przeznaczona jest pod pola[…]