Geolodzy w terenie

Z pewnością wiele osób zastanawia się, co też takiego robią ekipy pojawiające się w różnych częściach naszej gminy, poruszające się charakterystycznymi samochodami, bardzo często załadowanymi pojemnikami z wodą.

Spieszymy wyjaśnić, że są to pracownicy firmy IVIA z Katowic, którzy dokonują badań geologicznych niezbędnych do opracowania dokumentacji przetargowej i projektowej pod drogę ekspresową S17. Prace prowadzone są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i prowadzone będą na terenie gmin powiatu zamojskiego i tomaszowskiego, przez który trasa będzie przebiegać.

Przypomnijmy, że GDDKiA w Lublinie w marcu br.
prowadziła konsultacje z mieszkańcami na temat koncepcji programowej budowy S17 na terenie gminy Tarnawatka. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa, spotkanie zaplanowane w GOK Tarnawatce odwołano, a całą procedurę przeniesiono do internetu.

Pojawienie się geologów w terenie świadczy o tym, że pomimo trudnej sytuacji, prace nad powstaniem kolejnych odcinków drogi ekspresowej z Warszawy do Hrebennego wciąż trwają. Wszystkim tęskniącym za nowoczesną i bezpieczna arteria komunikacyjna dają też nadzieję na jej szybkie  powstanie.

 

 

 

 

Powiązane posty

23

Lip
Aktualności

Wieprzowskie sprawy na sesji Rady Gminy         

Po raz dwudziesty pierwszy w obecnej kadencji zebrali się radni na posiedzeniu Rady Gminy. Obrady odbyły się 7 lipca w budynku GOK w Tarnawatce. Główne punkty programu dotyczyły przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie wsi Wieprzów. Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym, a powodem takiej decyzji były pilna potrzeba wprowadzenia zmian w budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej gminy. […]

23

Lip
Aktualności

300 plus tylko elektronicznie i w ZUS

Przypominamy, że od tego roku o świadczenie można ubiegać się wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Zmienił się też organ, który prowadzi te sprawy. Od bieżącego roku właściwym do przyznania pomocy jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać jego[…]