Geolodzy w terenie

Z pewnością wiele osób zastanawia się, co też takiego robią ekipy pojawiające się w różnych częściach naszej gminy, poruszające się charakterystycznymi samochodami, bardzo często załadowanymi pojemnikami z wodą.

Spieszymy wyjaśnić, że są to pracownicy firmy IVIA z Katowic, którzy dokonują badań geologicznych niezbędnych do opracowania dokumentacji przetargowej i projektowej pod drogę ekspresową S17. Prace prowadzone są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i prowadzone będą na terenie gmin powiatu zamojskiego i tomaszowskiego, przez który trasa będzie przebiegać.

Przypomnijmy, że GDDKiA w Lublinie w marcu br.
prowadziła konsultacje z mieszkańcami na temat koncepcji programowej budowy S17 na terenie gminy Tarnawatka. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa, spotkanie zaplanowane w GOK Tarnawatce odwołano, a całą procedurę przeniesiono do internetu.

Pojawienie się geologów w terenie świadczy o tym, że pomimo trudnej sytuacji, prace nad powstaniem kolejnych odcinków drogi ekspresowej z Warszawy do Hrebennego wciąż trwają. Wszystkim tęskniącym za nowoczesną i bezpieczna arteria komunikacyjna dają też nadzieję na jej szybkie  powstanie.

 

 

 

 

Powiązane posty