INFORMACJA o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

INFORMACJA

o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

24 lipca w sobotę przy placu GOKu przy okazji PIKNIKU STRAŻACKIEGO

oraz

26 lipca w poniedziałek przy Urzędzie Gminy przy okazji akcji szczepienia przeciwko COVID-19

będzie dodatkowa możliwość do spisania się w

mobilnym punkcie spisowym.

Warto znaleźć chwilę i wypełnić ten obowiązek.

Dnia 1 kwietnia br. rozpoczęło się największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe a odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym podlega karze grzywny.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Dodatkowo w Urzędzie gminy utworzone zostało w tym celu stanowisko komputerowe  z dostępem do Internetu, z których można skorzystać. Urząd Gminy zapewnia wsparcie upoważnionego pracownika Urzędu Gminy w realizacji samospisu przez Internet.

Przez Internet można się spisać od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., chyba że wcześniej skontaktuje się z Państwem rachmistrz. W takim przypadku obowiązkowe jest podanie rachmistrzowi informacji do wypełnienia ankiety. Rachmistrze na razie tylko dzwonią do respondentów, ale również mogą odwiedzać Państwa w domach.

Każda z osób podlegających spisowi może również podać informacje w spisie przez telefon – wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

 

Powiązane posty

23

Lip
Aktualności

Wieprzowskie sprawy na sesji Rady Gminy         

Po raz dwudziesty pierwszy w obecnej kadencji zebrali się radni na posiedzeniu Rady Gminy. Obrady odbyły się 7 lipca w budynku GOK w Tarnawatce. Główne punkty programu dotyczyły przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie wsi Wieprzów. Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym, a powodem takiej decyzji były pilna potrzeba wprowadzenia zmian w budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej gminy. […]

23

Lip
Aktualności

300 plus tylko elektronicznie i w ZUS

Przypominamy, że od tego roku o świadczenie można ubiegać się wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Zmienił się też organ, który prowadzi te sprawy. Od bieżącego roku właściwym do przyznania pomocy jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać jego[…]