INFORMACJA o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

INFORMACJA

o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

24 lipca w sobotę przy placu GOKu przy okazji PIKNIKU STRAŻACKIEGO

oraz

26 lipca w poniedziałek przy Urzędzie Gminy przy okazji akcji szczepienia przeciwko COVID-19

będzie dodatkowa możliwość do spisania się w

mobilnym punkcie spisowym.

Warto znaleźć chwilę i wypełnić ten obowiązek.

Dnia 1 kwietnia br. rozpoczęło się największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe a odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym podlega karze grzywny.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Dodatkowo w Urzędzie gminy utworzone zostało w tym celu stanowisko komputerowe  z dostępem do Internetu, z których można skorzystać. Urząd Gminy zapewnia wsparcie upoważnionego pracownika Urzędu Gminy w realizacji samospisu przez Internet.

Przez Internet można się spisać od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., chyba że wcześniej skontaktuje się z Państwem rachmistrz. W takim przypadku obowiązkowe jest podanie rachmistrzowi informacji do wypełnienia ankiety. Rachmistrze na razie tylko dzwonią do respondentów, ale również mogą odwiedzać Państwa w domach.

Każda z osób podlegających spisowi może również podać informacje w spisie przez telefon – wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

 

Powiązane posty