Kolejne inwestycje na start

Rozpoczynają się prace przy czterech dużych inwestycjach gminnych, które nie tylko zmienią wizerunek gminy, ale wpłyną także na komfort życia naszych mieszkańców.

Pierwszą z nich jest rozbudowa budynku GOK w Tarnawatce pod potrzeby biblioteki. O szczegółach tego przedsięwzięcia pisaliśmy w numerze 92 biuletynu. Po przeprowadzonym przetargu wybrana została najkorzystniejsza oferta złożona, że przez firmę INSTALBUD s.j. z Lubyczy Królewskiej, znanej z budowy hali sportowej i przedszkola w Tarnawatce. Za kwotę 1 mln 832 tys. zł wykonane zostaną wszystkie zaplanowane prace budowlane. Termin realizacji to 31 sierpnia 2022 roku. Zadanie sfinansowane zostanie z kwoty 2 milionów zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.

Rozpoczęła się także budowa drogi od cmentarza w kierunku tzw. „Kamionki”. W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie m.in. odcinek jezdni o długości 913 m, miejsca postojowe przy cmentarzu oraz oświetlenie ulicy wraz z przejściem dla pieszych na ulicy Jasnej. Wartość zadania 1 mln 755 tys. zł, które zrealizuje firma PBI Infrastruktura z Kraśnika. Budowę dofinansuje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w kwocie 1 mln 183 tys. zł, a całość robót ma być zakończona do 29 października bieżącego roku.

Kolejnym odcinkiem drogowym, który powstaje na terenie gminy jest droga w Wieprzowie biegnąca od kościoła do Kolonii Wieprzów. Wykonawca robót do 10 września br. zobowiązany jest wybudować jezdnię asfaltową na długości 636 metrów. Zadanie realizuje tomaszowski PRDM, a jego wartość to ponad 478 tys. zł. Inwestycję dofinansuje Urząd Marszałkowski z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, a jej ostateczna wysokość zostanie określona w umowie, która jeszcze nie została podpisana.

Bliska podpisania jest także umowa na budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz jednej przydomowej oczyszczalni ścieków w Hucie Tarnawackiej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma INSTALCOMPLEX z Majdanu Górnego na ponad 857 tys. zł. Zadanie realizowane jest w ramach PROW 2014-2020 i z tego programu zostanie dofinansowane kwotą ponad 524 tys. zł. Termin zakończenia prac to 15 grudnia 2021 roku.

 

 

 

 

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej wykorzystywanej rolniczo położonej w Hucie Tarnawackiej oznaczonej numerem: 1083/1 ark. 2 obr. Huta Tarnawacka o pow. 0,45 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.10.2021 – 30.09.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 1083/1 ark. 2 przeznaczona jest […]

Ogłoszenia

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Spisz się. Rachmistrz zaprasza do świetlic INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań Jeszcze do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić Państwu wypełnienie obowiązku spisowego, na terenie naszej gminy organizujemy mobilne punkty spisowe.  Mobilne punkty, w których spisywać będzie spisywać rachmistrz, zostaną ustawione: 12.09.2021r. w niedziele o godzinie 12.00 w Klocówce[…]