Kolejny alarm w Tarnawatce!

24 października miała miejsce ewakuacja uczniów i pracowników Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce. Tym razem nie było to jednak realne zagrożenie, a z góry zaplanowane ćwiczenia.
Obowiązek praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektów, w których przebywa jednocześnie grupa powyżej 50 osób wynika bezpośrednio z przepisów prawa. Dyrekcja  ZSiP w Tarnawatce przygotowała stosowny scenariusz i uzgodniła go Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. W ćwiczeniach wzięła udział jednostka OSP z Tarnawatki oraz przedstawiciel PSP z Tomaszowa Lubelskiego. W ciągu 7 minut ewakuowanych zostało 290 osób, w tym wszyscy uczniowie i wychowankowie przedszkola, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz dyrektor Gminnej Biblioteki. Miejsce zbiórki wyznaczono na placu szkolnym, przed boiskiem.
Jak przyznają uczestnicy akcji, ze strażakami włącznie,  była ona bardzo potrzebna i pouczająca. Ćwiczenia tego typu są najlepszym sposobem na koordynację działań i podniesienie poziomu bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia prawdziwego zagrożenia.

Powiązane posty