Kolejny alarm w Tarnawatce!

24 października miała miejsce ewakuacja uczniów i pracowników Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce. Tym razem nie było to jednak realne zagrożenie, a z góry zaplanowane ćwiczenia.
Obowiązek praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektów, w których przebywa jednocześnie grupa powyżej 50 osób wynika bezpośrednio z przepisów prawa. Dyrekcja  ZSiP w Tarnawatce przygotowała stosowny scenariusz i uzgodniła go Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. W ćwiczeniach wzięła udział jednostka OSP z Tarnawatki oraz przedstawiciel PSP z Tomaszowa Lubelskiego. W ciągu 7 minut ewakuowanych zostało 290 osób, w tym wszyscy uczniowie i wychowankowie przedszkola, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz dyrektor Gminnej Biblioteki. Miejsce zbiórki wyznaczono na placu szkolnym, przed boiskiem.
Jak przyznają uczestnicy akcji, ze strażakami włącznie,  była ona bardzo potrzebna i pouczająca. Ćwiczenia tego typu są najlepszym sposobem na koordynację działań i podniesienie poziomu bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia prawdziwego zagrożenia.

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej wykorzystywanej rolniczo położonej w Hucie Tarnawackiej oznaczonej numerem: 1083/1 ark. 2 obr. Huta Tarnawacka o pow. 0,45 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.10.2021 – 30.09.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 1083/1 ark. 2 przeznaczona jest […]

Ogłoszenia

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Spisz się. Rachmistrz zaprasza do świetlic INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań Jeszcze do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić Państwu wypełnienie obowiązku spisowego, na terenie naszej gminy organizujemy mobilne punkty spisowe.  Mobilne punkty, w których spisywać będzie spisywać rachmistrz, zostaną ustawione: 12.09.2021r. w niedziele o godzinie 12.00 w Klocówce[…]