Nowy przystanek

W Tarnawatce przy ul. Lubelskiej wybudowana została nowa wiata przystankowa, a teren wokół uporządkowany i przystosowany dla potrzeb podróżnych. W połączeniu z niedawno ukończonym, a położonym w bezpośrednim sąsiedztwie miejscem edukacyjno-rekreacyjnym stworzył estetyczną i współgrającą całość.

Stary budynek przystanku, w którym mieściły się niegdyś także sklepy znajdował się już w bardzo złym stanie technicznym. Dość stwierdzić, że dach przeciekał, a w miejscu przeznaczonym dla pasażerów tworzyły się kałuże wody uniemożliwiające przebywanie pod dachem podczas złej pogody. Całość, z metalowym napisem TARNAWATKA na dachu, nie prezentowała się zbyt okazale i tchnęła jeszcze duchem minionej epoki. W tej sytuacji zapadła decyzja o rozbiórce starego obiektu i postawieniu nowego. Po wyburzeniu budynku, jak to zwykle bywa, pojawiły się w tarnawackiej społeczności głosy, że należało go zostawić, bo jednak stał tyle lat, więc sentyment i trochę żal.

Całość zadania, w tym przeszkloną wiatę przystankowa oraz tablicę ogłoszeń, wykonała firma PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego. Wartość całej inwestycji przekroczyła kwotę 15 tys. złotych.

Należy dodać, że nowy przystanek w pełni harmonizuje z miejscem edukacyjno-rekreacyjnym zrealizowanym w ramach środków LGD Roztocze Tomaszowskie przez Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni z Tarnawatki.

Nie zawahamy się też stwierdzić, że ostatnie prace wykonane w Tarnawatce u zbiegu ulic Lubelskiej i Szkolnej w znaczący sposób wpłynęły na poprawę wizerunku całej gminy. Mamy nadzieję, że nowe urządzenia przez długie lata będą dobrze służyły całej społeczności lokalnej.

 

 

 

 

Powiązane posty

04

Maj
Aktualności

UWAGA PRODUCENCI SUROWCA TYTONIOWEGO

Składanie Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, iż w dniu 15 maja 2021 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego za rok sprawozdawczy 2020/2021. Producent surowca tytoniowego, wpisany do rejestru producentów surowca tytoniowego zobowiązany jest przekazać do Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR Informację  o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego, zawierającą dane dotyczące m.in. powierzchni uprawy poszczególnych grup odmian tytoniu, […]

04

Maj
Aktualności

ZASADY STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN W SPOSÓB BEZPIECZNY DLA PSZCZÓŁ

Ø Pszczoły są najważniejszym zapylaczem w uprawach roślin rolniczych i sadowniczych. Ø Wpływają one na wzrost plonów jak również na ich jakość. Zapylanie przez pszczoły drzew i krzewów owocowych, plantacji truskawki, maliny przyczynia się do lepszego wykształcenia owoców o większej liczbie nasion oraz łagodniejszym zabarwieniu i lepszym smaku. Ø Obecność pszczoły miodnej na plantacji rzepaku powoduje wzrost[…]