Nowy przystanek

W Tarnawatce przy ul. Lubelskiej wybudowana została nowa wiata przystankowa, a teren wokół uporządkowany i przystosowany dla potrzeb podróżnych. W połączeniu z niedawno ukończonym, a położonym w bezpośrednim sąsiedztwie miejscem edukacyjno-rekreacyjnym stworzył estetyczną i współgrającą całość.

Stary budynek przystanku, w którym mieściły się niegdyś także sklepy znajdował się już w bardzo złym stanie technicznym. Dość stwierdzić, że dach przeciekał, a w miejscu przeznaczonym dla pasażerów tworzyły się kałuże wody uniemożliwiające przebywanie pod dachem podczas złej pogody. Całość, z metalowym napisem TARNAWATKA na dachu, nie prezentowała się zbyt okazale i tchnęła jeszcze duchem minionej epoki. W tej sytuacji zapadła decyzja o rozbiórce starego obiektu i postawieniu nowego. Po wyburzeniu budynku, jak to zwykle bywa, pojawiły się w tarnawackiej społeczności głosy, że należało go zostawić, bo jednak stał tyle lat, więc sentyment i trochę żal.

Całość zadania, w tym przeszkloną wiatę przystankowa oraz tablicę ogłoszeń, wykonała firma PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego. Wartość całej inwestycji przekroczyła kwotę 15 tys. złotych.

Należy dodać, że nowy przystanek w pełni harmonizuje z miejscem edukacyjno-rekreacyjnym zrealizowanym w ramach środków LGD Roztocze Tomaszowskie przez Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni z Tarnawatki.

Nie zawahamy się też stwierdzić, że ostatnie prace wykonane w Tarnawatce u zbiegu ulic Lubelskiej i Szkolnej w znaczący sposób wpłynęły na poprawę wizerunku całej gminy. Mamy nadzieję, że nowe urządzenia przez długie lata będą dobrze służyły całej społeczności lokalnej.

 

 

 

 

Powiązane posty

Ogłoszenia

Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020 jest realizowany w trudnym okresie pandemii, dlatego też zależy nam bardzo na tym, by jak najwięcej osób spisało się przez Internet lub telefon. Urząd Statystyczny w Lublinie nie dysponuje numerami telefonów do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych w naszym województwie. Dlatego też prosimy, żeby użytkownicy gospodarstw rolnych, które jeszcze nie zostały spisane, udostępnili nam[…]