Nowy przystanek

W Tarnawatce przy ul. Lubelskiej wybudowana została nowa wiata przystankowa, a teren wokół uporządkowany i przystosowany dla potrzeb podróżnych. W połączeniu z niedawno ukończonym, a położonym w bezpośrednim sąsiedztwie miejscem edukacyjno-rekreacyjnym stworzył estetyczną i współgrającą całość.

Stary budynek przystanku, w którym mieściły się niegdyś także sklepy znajdował się już w bardzo złym stanie technicznym. Dość stwierdzić, że dach przeciekał, a w miejscu przeznaczonym dla pasażerów tworzyły się kałuże wody uniemożliwiające przebywanie pod dachem podczas złej pogody. Całość, z metalowym napisem TARNAWATKA na dachu, nie prezentowała się zbyt okazale i tchnęła jeszcze duchem minionej epoki. W tej sytuacji zapadła decyzja o rozbiórce starego obiektu i postawieniu nowego. Po wyburzeniu budynku, jak to zwykle bywa, pojawiły się w tarnawackiej społeczności głosy, że należało go zostawić, bo jednak stał tyle lat, więc sentyment i trochę żal.

Całość zadania, w tym przeszkloną wiatę przystankowa oraz tablicę ogłoszeń, wykonała firma PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego. Wartość całej inwestycji przekroczyła kwotę 15 tys. złotych.

Należy dodać, że nowy przystanek w pełni harmonizuje z miejscem edukacyjno-rekreacyjnym zrealizowanym w ramach środków LGD Roztocze Tomaszowskie przez Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni z Tarnawatki.

Nie zawahamy się też stwierdzić, że ostatnie prace wykonane w Tarnawatce u zbiegu ulic Lubelskiej i Szkolnej w znaczący sposób wpłynęły na poprawę wizerunku całej gminy. Mamy nadzieję, że nowe urządzenia przez długie lata będą dobrze służyły całej społeczności lokalnej.

 

 

 

 

Powiązane posty