Ostatki u Seniorów

Bardzo ciekawie i intensywnie zakończył się karnawał dla seniorów z Tarnawatki i Tarnawatki-Tartaku, uczestniczących w projekcie unijnym realizowanym na terenie naszej gminy.

W tłusty czwartek 20 lutego oba Kluby spotkały się na wieczorku integracyjnym w GOK w Tarnawatce. Spotkanie połączone zostało z warsztatami kulinarnymi, prowadzonymi przez p. Jolantę Żdan. W taki dzień w przygotowanym menu nie mogło oczywiście zabraknąć pączków, które królowały na stołach. Oprócz tych pyszności klubowicze wykonali także makaron po rosyjsku, racuchy z bananami, szwajcarskie kluski parzone oraz oryginalną sałatkę. Dania były tak smaczne, że mogły zadowolić nawet najbardziej wybredne podniebienia. Jak to zwykle bywa na tego rodzaju imprezach, atmosfera była bardzo dobra, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

Zgodnie ze starym powiedzeniem: „nie samym chlebem człowiek żyje”, kolejny dzień przeznaczony został na prawdziwą ucztę dla ducha. W piątek czterdziestoosobowa grupa wyjechała do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. „Od Opola do San Remo”. Przedstawienie było przekrojem hitów, które wykonywali  znani i do dziś uwielbiani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Anna Jantar, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Demis Roussos czy zespół Boney M. Wokalistom towarzyszyła orkiestra, a kolorytu całości dodawały występy taneczne. Wrażenie robiły już same wnętrza teatralne, nie mówiąc o odczuciach, jakie niesie musical oglądany na żywo. Po spektaklu zafascynowani Seniorzy mogli narzekać tylko na jedno… ból rąk, które, przez dwie i pół godziny, same składały się do oklasków!

Projekt „Klub seniora w Tarnawatce”, w którym uczestniczy łącznie 60 mieszkańców naszej gminy, rozpoczął się w maju ubiegłego roku. Zajęcia odbywają się w dwu grupach. W jego ramach mają miejsce spotkania z prawnikiem i psychologiem, warsztaty kulinarne i wokalne, zajęcia sportowe i robótki ręczne, comiesięczne wyjazdy na basen do Horyńca Zdroju oraz spotkania integracyjne. Animatorkami przedsięwzięcia ze strony Urzędu Gminy są Magdalena Kulas i Monika Szczepaniuk. Projekt finansowany jest w ramach Osi priorytetowej 11 Włączanie społeczne regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne na podstawie umowy o dofinansowanie podpisanej z Zarządem Województwa Lubelskiego. Wartość zadania to ponad 700 tys. złotych.

Zajęcia w klubach potrwają do listopada 2020 roku. Przed uczestnikami jeszcze mnóstwo ciekawych spotkań i atrakcji, wśród których znajdą się m.in. 3 wycieczki, wyjazd do teatru, zajęcia z edukacji zdrowotnej, rękodzieła, zdrowego stylu życia, a także dbałości o wygląd.

Wszystkim członkom Klubów seniora gratulujemy wyboru aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych podczas kolejnych zajęć, spotkań i wyjazdów.

Powiązane posty

23

Lip
Aktualności

Wieprzowskie sprawy na sesji Rady Gminy         

Po raz dwudziesty pierwszy w obecnej kadencji zebrali się radni na posiedzeniu Rady Gminy. Obrady odbyły się 7 lipca w budynku GOK w Tarnawatce. Główne punkty programu dotyczyły przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie wsi Wieprzów. Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym, a powodem takiej decyzji były pilna potrzeba wprowadzenia zmian w budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej gminy. […]

23

Lip
Aktualności

300 plus tylko elektronicznie i w ZUS

Przypominamy, że od tego roku o świadczenie można ubiegać się wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Zmienił się też organ, który prowadzi te sprawy. Od bieżącego roku właściwym do przyznania pomocy jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać jego[…]