Ostatki u Seniorów

Bardzo ciekawie i intensywnie zakończył się karnawał dla seniorów z Tarnawatki i Tarnawatki-Tartaku, uczestniczących w projekcie unijnym realizowanym na terenie naszej gminy.

W tłusty czwartek 20 lutego oba Kluby spotkały się na wieczorku integracyjnym w GOK w Tarnawatce. Spotkanie połączone zostało z warsztatami kulinarnymi, prowadzonymi przez p. Jolantę Żdan. W taki dzień w przygotowanym menu nie mogło oczywiście zabraknąć pączków, które królowały na stołach. Oprócz tych pyszności klubowicze wykonali także makaron po rosyjsku, racuchy z bananami, szwajcarskie kluski parzone oraz oryginalną sałatkę. Dania były tak smaczne, że mogły zadowolić nawet najbardziej wybredne podniebienia. Jak to zwykle bywa na tego rodzaju imprezach, atmosfera była bardzo dobra, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

Zgodnie ze starym powiedzeniem: „nie samym chlebem człowiek żyje”, kolejny dzień przeznaczony został na prawdziwą ucztę dla ducha. W piątek czterdziestoosobowa grupa wyjechała do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. „Od Opola do San Remo”. Przedstawienie było przekrojem hitów, które wykonywali  znani i do dziś uwielbiani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Anna Jantar, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Demis Roussos czy zespół Boney M. Wokalistom towarzyszyła orkiestra, a kolorytu całości dodawały występy taneczne. Wrażenie robiły już same wnętrza teatralne, nie mówiąc o odczuciach, jakie niesie musical oglądany na żywo. Po spektaklu zafascynowani Seniorzy mogli narzekać tylko na jedno… ból rąk, które, przez dwie i pół godziny, same składały się do oklasków!

Projekt „Klub seniora w Tarnawatce”, w którym uczestniczy łącznie 60 mieszkańców naszej gminy, rozpoczął się w maju ubiegłego roku. Zajęcia odbywają się w dwu grupach. W jego ramach mają miejsce spotkania z prawnikiem i psychologiem, warsztaty kulinarne i wokalne, zajęcia sportowe i robótki ręczne, comiesięczne wyjazdy na basen do Horyńca Zdroju oraz spotkania integracyjne. Animatorkami przedsięwzięcia ze strony Urzędu Gminy są Magdalena Kulas i Monika Szczepaniuk. Projekt finansowany jest w ramach Osi priorytetowej 11 Włączanie społeczne regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne na podstawie umowy o dofinansowanie podpisanej z Zarządem Województwa Lubelskiego. Wartość zadania to ponad 700 tys. złotych.

Zajęcia w klubach potrwają do listopada 2020 roku. Przed uczestnikami jeszcze mnóstwo ciekawych spotkań i atrakcji, wśród których znajdą się m.in. 3 wycieczki, wyjazd do teatru, zajęcia z edukacji zdrowotnej, rękodzieła, zdrowego stylu życia, a także dbałości o wygląd.

Wszystkim członkom Klubów seniora gratulujemy wyboru aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych podczas kolejnych zajęć, spotkań i wyjazdów.

Powiązane posty