PIKNIK STRAŻACKI

24 lipca przy GOK-u w Tarnawatce odbył się Piknik Strażacki, którego organizatorami  byli Wójt Gminy Tarnawatka i  OSP Tarnawatka. Jednostki z OSP Wieprzów, OSP Niemirówek Kolonii oraz OSP z Klocówki włączyły się w przygotowanie konkurencji sportowych dla dzieci i dorosłych. Imprezę rozpoczął koncert Zespołu country ŚCIANA W. Atrakcję w formie pokazu zapewnili strażacy z OSP w Tarnawatce.  Druhowie zademonstrowali akcję ratowniczą podczas zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i osoby poszkodowanej poruszającej się na hulajnodze. Widowiskowa inscenizacja była okazją do  demonstracji nowego wozu bojowego oraz sprzętu, jakim dysponuje jednostka OSP Tarnawatka. Widzowie pokazu mogli z bliska zobaczyć, jak pracują strażacy podczas akcji. Pokaz komentował Kamil Czernek kpt Państwowej Straży Pożarnej, członek OSP w Tarnawatce. Wsparcia przy organizacji wydarzenia udzielił zaprzyjaźniony z jednostką ratownik medyczny Pan Damian Pępiak. Podczas festynu uczestnicy mogli zapoznać się z historią powstania, działalnością i planami Stowarzyszenia im. Marianny Gumieli- powrót do źródeł. Stowarzyszenie przygotowało piękne stoisko, gdzie rozdawano informatory, dyskutowano na temat celów organizacji. Prezentacji stowarzyszenia towarzyszyła niespodzianka muzyczna w wykonaniu dzieci i wnuczki Marianny Gumieli oraz członków stowarzyszenia. Kolejnym punktem programu były konkurencje sportowe prowadzone przez OSP Wieprzów, do pomocy włączyły się OSP Niemirówek i OSP Klocówka. Nagrody dla zwycięzców konkurencji ufundował Wójt Gminy oraz OSP Wieprzów.

Po koncercie zespółu ŚCIANA,  kolejną wielką niespodziankę przygotowali członkowie OSP w Tarnawatce- tort z okazji 100-lecia OSP. Jubileusz który przypadał w 2020 r. nie mógł być hucznie obchodzony ze względu na znaczne ograniczenia związane z pandemią. 2 grudnia 2020 r. przy okazji powitania i poświęcenia nowego wozu bojowego nastąpiło poświęcenie tablicy upamiętniającej 100- lecie istnienia OSP w Tarnawatce.

Wracając do sobotniego festynu, warto wspomnieć o Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu gminy: KGW Sumin, KGW Niemirówek Kol, KGW Tymin oraz KGW Tarnawatka, które serwowały regionalne przysmaki. Na festynie można było także skorzystać z możliwości Spisu Powszechnego. Przygotowano do tego celu namiot gdzie dyżur pełnił rachmistrz spisowy.  Do późnych godzin bawiono się przy muzyce z DJ.

Monika Szczepaniuk

 

 

 

 

 

Powiązane posty