PROŚBA O POMOC

Zwracamy się z prośbą o udostępnienie starych zdjęć cmentarza wojennego w Dąbrowie Tarnawackiej, na których znajduje się kamienny pomnik pochowanego tutaj Jana Krauzego.

Według dostępnych danych, obelisk ten został ustawiony w roku 1926 przez pochodzącą z Czech narzeczoną oficera armii austro-węgierskiej. Do lat 90. XX wieku znajdował się na nim metalowy napis, który następnie został skradziony.

Urząd Gminy Tarnawatka wystąpił z inicjatywą przywrócenia do pierwotnego stanu pomnika Jana Krauzego, którego najważniejszym elementem będzie wykonanie i umieszczenie na nim inskrypcji nagrobnej w pierwotnym brzmieniu i wyglądzie.

W sprawie tej można się kontaktować z Marianem Szałapskim tel. 84 662 47 10 w. 32, email: sekretarz@tarnawatka.pl .

 

 

 

 

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej wykorzystywanej rolniczo położonej w Hucie Tarnawackiej oznaczonej numerem: 1083/1 ark. 2 obr. Huta Tarnawacka o pow. 0,45 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.10.2021 – 30.09.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 1083/1 ark. 2 przeznaczona jest […]

Ogłoszenia

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Spisz się. Rachmistrz zaprasza do świetlic INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań Jeszcze do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić Państwu wypełnienie obowiązku spisowego, na terenie naszej gminy organizujemy mobilne punkty spisowe.  Mobilne punkty, w których spisywać będzie spisywać rachmistrz, zostaną ustawione: 12.09.2021r. w niedziele o godzinie 12.00 w Klocówce[…]