Przetargi rozstrzygnięte

W majowym wydaniu „Co w Naszej Gminie” pisaliśmy o 3 przetargach na realizację tegorocznych inwestycji na terenie Tarnawatki. Dziś możemy już poinformować, że dwa z nich zostały definitywnie rozstrzygnięte, a w stosunku do trzeciego umowa zostanie podpisana już wkrótce.

Za kwotę 614.938 zł firma TERMIX z Zamościa wykona termomodernizację budynku Urzędu Gminy. W ramach zadania wykonane zostaną m.in. docieplenie ścian i stropodachu, wymiana otworów zewnętrznych oraz ogrzewanie gazowe.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Tomaszowa Lubelskiego wybuduje drogę w Podhuciu za kwotę ponad 1,5 mln zł. Będzie ona przebiegała przez cała miejscowość aż do skrzyżowania z droga powiatową łączącą Tarnawatkę-Tartak z Wieprzowem.

W najbliższym czasie powinna zostać także podpisana umowa na realizację odcinka jezdni o długości ok. 600 m łączącej Pauczne z Hutą Tarnawacką.

Dzięki tym inwestycjom obrazy prezentowane na fotografiach na stałe znikną z naszego krajobrazu.

 

 

Powiązane posty

22

Cze
Aktualności

Od  1 lipca obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Uwaga ! Od  1 lipca obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca będzie miał obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklarację będzie można złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy właściwym ze względu na […]

21

Cze
Aktualności

Referendum nie będzie

Komisarz Wyborczy w Zamościu II podjął decyzję o odrzuceniu wniosku mieszkańców Gminy Tarnawatka w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego dotyczącego odwołania Wójta Gminy Tarnawatka przed upływem kadencji.. W postanowieniu z dnia 18 maja stwierdzono, że wniosek zawiera nienadające się do usunięcia uchybienia, polegające na zebraniu niewystarczającej ilości prawidłowo złożonych podpisów osób popierających inicjatywę przeprowadzenia referendum. Zgodnie z ustawą[…]