Przetargi rozstrzygnięte

W majowym wydaniu „Co w Naszej Gminie” pisaliśmy o 3 przetargach na realizację tegorocznych inwestycji na terenie Tarnawatki. Dziś możemy już poinformować, że dwa z nich zostały definitywnie rozstrzygnięte, a w stosunku do trzeciego umowa zostanie podpisana już wkrótce.

Za kwotę 614.938 zł firma TERMIX z Zamościa wykona termomodernizację budynku Urzędu Gminy. W ramach zadania wykonane zostaną m.in. docieplenie ścian i stropodachu, wymiana otworów zewnętrznych oraz ogrzewanie gazowe.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Tomaszowa Lubelskiego wybuduje drogę w Podhuciu za kwotę ponad 1,5 mln zł. Będzie ona przebiegała przez cała miejscowość aż do skrzyżowania z droga powiatową łączącą Tarnawatkę-Tartak z Wieprzowem.

W najbliższym czasie powinna zostać także podpisana umowa na realizację odcinka jezdni o długości ok. 600 m łączącej Pauczne z Hutą Tarnawacką.

Dzięki tym inwestycjom obrazy prezentowane na fotografiach na stałe znikną z naszego krajobrazu.

 

 

Powiązane posty

27

Lip
Aktualności

Wybory prezydenckie 2020 w gminie Tarnawatka

Wybory prezydenckie, które odbyły się 28 czerwca 2020 roku nie wyłoniły zwycięzcy, dlatego też konieczne okazało się przeprowadzenie II tury 12 lipca. W pierwszym głosowaniu uprawnionych wyborców w gminie Tarnawatka mieliśmy 3141, głosy oddało1828. Frekwencja wyniosła 58,2 %. Kandydaci otrzymali następujące liczby głosów (kolejność wg ilości oddanych głosów): Andrzej Duda – 1346 (73,87%), Krzysztof Bosak – 168 […]

27

Lip
Aktualności

Budowa drogi Huta Tarnawacka Pauczne

W czerwcowym wydaniu informowaliśmy Czytelników o tym, że nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na budowę drogi łączącej Hutę Tarnawacką z Paucznem. Tymczasem dziś możemy już powiedzieć, że przetarg nie tylko został rozstrzygnięty, ale nawet całe zadanie już zostało zrealizowane. Tak błyskawicznie z pracami uporało się konsorcjum firm, w którym PBI z Kraśnika pełni funkcję lidera. Za kwotę[…]