Rekordowe przebicie    

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas przetargu na sprzedaż działki położonej w Suminie. Ostatecznie zaoferowana cena ponad czterokrotnie przebiła cenę wywoławczą.

Przedmiotem sprzedaży była niezabudowana działka o powierzchni 0,298 ha położona w sołectwie Sumin. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest ona przeznaczona pod budownictwo zagrodowe. Ze względu jednak na  usytuowanie tuż przy lesie, jej samodzielne zagospodarowanie jest praktycznie niemożliwe. W taki też sposób do zagadnienia podszedł biegły, który wartość nieruchomości wycenił na 8210 zł. Wydawało się więc, że albo nabywców nie będzie, albo też znajdzie się jeden, który kupi ją za minimalne postąpienie, czyli 1 % ceny. Nic bardziej mylnego, gdyż już przed samą licytacją, okazało się, że wadium wpłaciło 5 osób. 24 maja do przetargu stanęli wszyscy zainteresowani. Kiedy oferowane kwoty stały się już naprawdę duże, na placu boju pozostało tylko dwóch zainteresowanych. Najwyższa cena osiągnięta w przetargu wyniosła 34 100 złotych, do której doliczony zostanie także podatek VAT w wysokości 23%.

Może sama kwota nie robi tak wielkiego wrażenia, gdyż nieruchomości gminne były już sprzedawane za większe sumy, ale biorąc pod uwagę czterokrotny wzrost ceny wywoławczej, jest to sytuacja wyjątkowa, z którą nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Dodajmy jeszcze, że z punktu widzenia budżetu gminy i nas wszystkich nad wyraz korzystna i pożądana.

 

 

 

 

 

 

Powiązane posty