Rozbiórka wieży w Tarnawatce-Tartaku

W połowie lipca rozebrana została wieża usytuowana przy obiekcie remizo-świetlicy w Tarnawatce-Tartaku.

Budynek remizy położony w Tarnawatce-Tartaku został przekazany gminie przez Zamojskie Fabryki Mebli, a na przełomie XX i XXI wieku zakupiono jeszcze świetlicę wraz z działką. Od tamtej pory użytkowała je miejscowa społeczność lokalna wykorzystując jako świetlicę wiejską oraz siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej. W kolejnych latach, w wyniku rozliczeń finansowych, gmina stała się również właścicielem sąsiedniego biurowca. Następnie zapadła decyzja, że świetlica oraz biurowiec zostaną sprzedane, a uzyskane z tego tytułu środki przeznaczone na rozbudowę dawnej remizy. Niestety do przeprowadzonych kilku przetargów nie zgłosił się żaden chętny i stan nieużytkowanych budynków stale się pogarsza. W ubiegłym roku do Urzędu Gminy zaczęły napływać sygnały, że dachówki, którymi pokryta była wieża strażacka zaczynają odpadać i stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Ponieważ remontowanie obiektu tego typu, w dzisiejszej dobie, jest całkowicie nieuzasadnione, postanowiono dokonać jego rozbiórki.

 

Po spełnieniu wszelkich formalności administracyjnych, prace wyburzeniowe zrealizowała firma PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego.

 

 

Powiązane posty

03

Mar
Aktualności

Umowy na dofinansowanie w ramach PROW na dofinansowanie 2 przedsięwzięć

2 marca 2021 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie Wójt Gminy Piotr Pasieczny, Skarbnik Aneta Pankiewicz oraz Pan Adam Puchajda zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisali umowy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na dofinansowanie 2 przedsięwzięć: „Budowę sieci wodociągowej w Hucie Tarnawackiej” kwota dofinansowania to 524 555 zł oraz „Rozbudowę kanalizacji w Wieprzowie Ordynackim”[…]