Rozbudowa GOK

Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na rozbudowę budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnawatce pod potrzeby biblioteki.

Pierwsze postępowanie, które właśnie przed nami, dotyczyć będzie robót budowlanych. W ich wyniku obiekt położony w Tarnawatce przy ulicy Boguty 48 prezentować się będzie tak, jak na zamieszczonej obok wizualizacji. Dobudowane zostanie drugie skrzydło od strony zachodniej. Zarówno biblioteka, jak i GOK będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Przewidziane jest także nowe zagospodarowanie wokół budynku. Powstanie m.in. kładka dla pieszych, ciągi piesze, oświetlenie oraz ściana osłonowa dla sceny zewnętrznej.

W drugim etapie zadania: Przystanek na Kresach – Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnawatce, zakupione zostanie wyposażenie budynku, w tym meble oraz sprzęt komputerowy i urządzenia biurowe. Projekt przewiduje także wyposażenie powstającego centrum integracji społecznej i życia kulturalnego w mobilną scenę umożliwiającą organizację różnorodnych uroczystości na świeżym powietrzu.

Zakończenie całości inwestycji przewidziane jest na jesień przyszłego roku.

Zadanie sfinansowane zostanie z kwoty 2 milionów zł otrzymanej przez gminę Tarnawatka z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.

Powiązane posty