Rozbudowa GOK

Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na rozbudowę budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnawatce pod potrzeby biblioteki.

Pierwsze postępowanie, które właśnie przed nami, dotyczyć będzie robót budowlanych. W ich wyniku obiekt położony w Tarnawatce przy ulicy Boguty 48 prezentować się będzie tak, jak na zamieszczonej obok wizualizacji. Dobudowane zostanie drugie skrzydło od strony zachodniej. Zarówno biblioteka, jak i GOK będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Przewidziane jest także nowe zagospodarowanie wokół budynku. Powstanie m.in. kładka dla pieszych, ciągi piesze, oświetlenie oraz ściana osłonowa dla sceny zewnętrznej.

W drugim etapie zadania: Przystanek na Kresach – Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnawatce, zakupione zostanie wyposażenie budynku, w tym meble oraz sprzęt komputerowy i urządzenia biurowe. Projekt przewiduje także wyposażenie powstającego centrum integracji społecznej i życia kulturalnego w mobilną scenę umożliwiającą organizację różnorodnych uroczystości na świeżym powietrzu.

Zakończenie całości inwestycji przewidziane jest na jesień przyszłego roku.

Zadanie sfinansowane zostanie z kwoty 2 milionów zł otrzymanej przez gminę Tarnawatka z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej wykorzystywanej rolniczo położonej w Hucie Tarnawackiej oznaczonej numerem: 1083/1 ark. 2 obr. Huta Tarnawacka o pow. 0,45 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.10.2021 – 30.09.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 1083/1 ark. 2 przeznaczona jest […]

Ogłoszenia

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Spisz się. Rachmistrz zaprasza do świetlic INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań Jeszcze do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić Państwu wypełnienie obowiązku spisowego, na terenie naszej gminy organizujemy mobilne punkty spisowe.  Mobilne punkty, w których spisywać będzie spisywać rachmistrz, zostaną ustawione: 12.09.2021r. w niedziele o godzinie 12.00 w Klocówce[…]