Rozbudowa świetlicy w Tarnawatce-Tartaku

Od kilku tygodni trwają prace budowlane przy budynku świetlicy w Tarnawatce-Tartaku. Ich wykonawcą jest firma „WIEL-BUD” z Wielączy.

W lipcowym wydaniu „Co w Naszej Gminie” informowaliśmy o rozbiórce części dawnej wieży strażackiej stanowiącej część świetlicy wiejskiej w Tarnawatce-Tartaku. Był to pierwszy etap inwestycji, której efektem ma być stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców tej miejscowości. Obecnie wykonywane prace mają doprowadzić obiekt do tzw. stanu surowego otwartego. Obejmują one dobudowę ok. 44 m² budynku, roboty fundamentowe, murowe, więźbę dachowa i pokrycie dachowe.

Realizacja zadania podzielona została na etapy, ponieważ w większości finansowana jest z budżetu gminy. Udział w budowie ponosi także fundusz sołecki Tarnawatki-Tartaku w wysokości 40 tys. zł. oraz Tarnawatki, która udzieliła pomocy sąsiedniej wsi, w takiej samej kwocie. Dotychczasowe koszty to prace rozbiórkowe 33 210 zł, projekt budowlany 13 tys. zł, trwające roboty budowlane wraz z zadaniami dodatkowymi szacowane na ponad 230 tys. zł. Najważniejszym punktem obecnego etapu jest dobudowa części budynku oraz jego nakrycie nowym dachem, co ma szczególnie istotne znaczenie dla dolnej kondygnacji wieży, która od lata zabezpieczona była tylko w sposób tymczasowy.

Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Dalsze losy rozbudowy zależeć będą od budżetu gminny, z którego finansowych jest wiele, równie ważnych, zadań. Do tematu z pewnością powrócimy, informując o kolejnych etapach inwestycji.

 

Powiązane posty