Szczepimy się

Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawatce pozyskało środki finansowe z ARiMR na realizację wydarzenia promującego szczepienie przeciwko Covid-19. Festyn realizowany w ramach Narodowego Funduszu Szczepień został przeprowadzony w dniu 26 września 2021 przy budynku GOK w Tarnawatce. W budynku GOK przez 5 godzin ( od 13.00-18.00) działał punkt zapewniający możliwość szczepień przeciwko Covid-19.

W ramach zadania Koło Gospodyń przygotowało stoisko z nieodpłatnym poczęstunkiem potraw regionalnych. Z racji organizacji wydarzenia w końcu września, festyn przeprowadzono pod hasłem Święto Pieczonego Ziemniaka. Nie mogło zabraknąć więc konkursu na najśmieszniejszego ziemniaka. Wszystkie dzieci biorące w nim udział otrzymały nagrody i upominki. Podczas festynu Koło zaprezentowało stoisko, na którym Anna Nieścior demonstrowała sposób wykonywania serwet na szydełku.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, podczas wydarzenia zapewniono ogromną ilość atrakcji dla dzieci, co przełożyło się na dużą liczbę uczestników szczególnie tych młodszych. Były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, konkurencje sportowe dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz wielkich baniek, kolorowy proszek holi, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, twister XXL, kącik plastyczny, maskotka i wiele innych. Festyn zakończono spektakularnym pokazem artystycznym w wykonaniu Teatru Ognia Utopia. Zapewnione atrakcje przyciągnęły uczestników zarówno rodziny, młodzież i osoby starsze, co dodatkowo wpłynęło na integrację środowiska lokalnego.

Trzeba dodać, że podobne festyny odbyły się także w Klocówce i Pańkowie przynosząc efekt w postaci zwiększenia liczby szczepień przeciwko COVID-19.

Powiązane posty

Ogłoszenia

INFORМACJA

INFORМACJA Wójt Gminy Tarnawatka podaje do publicznej wiadomości, iż w dniach 27-28 listopada oraz 11 i 18 grudnia 2021 r. KŁ nr 8 Łoś w Lublinie organizuje polowania zbiorowe m.in. na dziki na terenie obwodu 303 w Gminie Tarnawatka (wschodnia strona od drogi wojewódzkiej Tomaszów Lubelski – Łaszczów).

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza 1. Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Tarnawatka, położonej w miejscowości Sumin, oznaczonej numerem 211/3 ark. 3 obręb Tarnawatka, stanowiącej grunty orne. Nieruchomość o pow. ogólnej 0,45 ha, uwidoczniona w KW ZA1T/00069499/7 zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oznaczona jest jako tereny upraw[…]