„TARNA-VOX” w Warszawie

Chór „TARNA-VOX” wystąpił na XIV Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantat”, który odbył się w dniach 15-17 listopada 2019 roku. Zanim jednak do tego doszło, nasz zespół przeszedł pomyślnie wstępne kwalifikacje. Niestety, zmagania konkursowe nie przyniosły efektu w postaci nagrody. Dla chóru „TARNA-VOX” sam   występ na warszawskich scenach jest powodem do dumy i satysfakcji. Tym bardziej, że wystąpił w towarzystwie chórów cieszących się renomą na arenie międzynarodowej.
O komentarz do występu poprosiliśmy dyrygenta „TARNA-VOX” Wiesławę Grabek -Woś. Udział w festiwalu był dla nas niezwykłą lekcją. Pierwszy występ był nieudany. Złożyło się na to wiele przyczyn, a przede wszystkim choroba znacznej części zespołu oraz spore zmęczenie. Niestety naszym problemem jest wciąż mała liczba chórzystów. Sukcesem jest to, że stanęliśmy między światowymi sławami, którymi są chóry z Moskwy czy Dżakarty. Bardzo dużo nauczyliśmy się pod względem organizacyjnym czy repertuarowym. Wynieśliśmy też przekonanie, że w wielu elementach wcale nie jesteśmy gorsi od innych zespołów. Niedzielny koncert należy zaliczyć do udanych. Świadczyła o tym gorąca reakcja publiczności oraz gratulacje zebrane od dyrygentów innych chórów. Przychylnie o „TARNA-VOX” wyrażali się także jurorzy, dostrzegając w nim radość śpiewania oraz duży potencjał na przyszłość. Przewodniczący jury prof. Romuald Twardowski zadeklarował pomoc w przygotowaniu repertuaru na kolejne koncerty. Wsparcie  organizacyjne oraz zaproszenie na przyszłoroczną edycję imprezy obiecał inny juror Marcin Cmiel.
Naszym artystom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy wielu udanych koncertów na scenach krajowych i zagranicznych!
Miłośników śpiewu, zachęcamy do wstąpienia w szeregi zespołu, który otwiera szansę na rozwój własnych talentów oraz stanowi bardzo atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego.

Powiązane posty

04

Maj
Aktualności

UWAGA PRODUCENCI SUROWCA TYTONIOWEGO

Składanie Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, iż w dniu 15 maja 2021 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego za rok sprawozdawczy 2020/2021. Producent surowca tytoniowego, wpisany do rejestru producentów surowca tytoniowego zobowiązany jest przekazać do Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR Informację  o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego, zawierającą dane dotyczące m.in. powierzchni uprawy poszczególnych grup odmian tytoniu, […]

04

Maj
Aktualności

ZASADY STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN W SPOSÓB BEZPIECZNY DLA PSZCZÓŁ

Ø Pszczoły są najważniejszym zapylaczem w uprawach roślin rolniczych i sadowniczych. Ø Wpływają one na wzrost plonów jak również na ich jakość. Zapylanie przez pszczoły drzew i krzewów owocowych, plantacji truskawki, maliny przyczynia się do lepszego wykształcenia owoców o większej liczbie nasion oraz łagodniejszym zabarwieniu i lepszym smaku. Ø Obecność pszczoły miodnej na plantacji rzepaku powoduje wzrost[…]