„TARNA-VOX” w Warszawie

Chór „TARNA-VOX” wystąpił na XIV Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantat”, który odbył się w dniach 15-17 listopada 2019 roku. Zanim jednak do tego doszło, nasz zespół przeszedł pomyślnie wstępne kwalifikacje. Niestety, zmagania konkursowe nie przyniosły efektu w postaci nagrody. Dla chóru „TARNA-VOX” sam   występ na warszawskich scenach jest powodem do dumy i satysfakcji. Tym bardziej, że wystąpił w towarzystwie chórów cieszących się renomą na arenie międzynarodowej.
O komentarz do występu poprosiliśmy dyrygenta „TARNA-VOX” Wiesławę Grabek -Woś. Udział w festiwalu był dla nas niezwykłą lekcją. Pierwszy występ był nieudany. Złożyło się na to wiele przyczyn, a przede wszystkim choroba znacznej części zespołu oraz spore zmęczenie. Niestety naszym problemem jest wciąż mała liczba chórzystów. Sukcesem jest to, że stanęliśmy między światowymi sławami, którymi są chóry z Moskwy czy Dżakarty. Bardzo dużo nauczyliśmy się pod względem organizacyjnym czy repertuarowym. Wynieśliśmy też przekonanie, że w wielu elementach wcale nie jesteśmy gorsi od innych zespołów. Niedzielny koncert należy zaliczyć do udanych. Świadczyła o tym gorąca reakcja publiczności oraz gratulacje zebrane od dyrygentów innych chórów. Przychylnie o „TARNA-VOX” wyrażali się także jurorzy, dostrzegając w nim radość śpiewania oraz duży potencjał na przyszłość. Przewodniczący jury prof. Romuald Twardowski zadeklarował pomoc w przygotowaniu repertuaru na kolejne koncerty. Wsparcie  organizacyjne oraz zaproszenie na przyszłoroczną edycję imprezy obiecał inny juror Marcin Cmiel.
Naszym artystom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy wielu udanych koncertów na scenach krajowych i zagranicznych!
Miłośników śpiewu, zachęcamy do wstąpienia w szeregi zespołu, który otwiera szansę na rozwój własnych talentów oraz stanowi bardzo atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego.

Powiązane posty

03

Mar
Aktualności

Umowy na dofinansowanie w ramach PROW na dofinansowanie 2 przedsięwzięć

2 marca 2021 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie Wójt Gminy Piotr Pasieczny, Skarbnik Aneta Pankiewicz oraz Pan Adam Puchajda zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisali umowy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na dofinansowanie 2 przedsięwzięć: „Budowę sieci wodociągowej w Hucie Tarnawackiej” kwota dofinansowania to 524 555 zł oraz „Rozbudowę kanalizacji w Wieprzowie Ordynackim”[…]