Wysokie osiągnięcie Julii Iskierki

W Szkole Podstawowej w Tarnawatce uczą się uczniowie uzdolnieni wszechstronnie. Julia Iskierka zdobyła I miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym  „Baczyński jakiego nie znamy” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu w związku z ogłoszeniem tego poety patronem roku 2021. 3 uczennice z naszej szkoły wykonały prace, które w lutym przekazano na konkurs: Patrycja Wiatrzyk z klasy VI a pod kierunkiem pani Ewy Zieńko- Bajwoł zilustrowała utwór “Dom poety”;Julia Iskierka z klasy 8 a i Zofia Rybińska z 7b zajęły się zobrazowaniem słów wiersza “Kołysanka”pod zdalną opieką pani Małgorzaty Knafel. Na konkurs wpłynęło ponad 90 prac, więc była duża konkurencja.

Oto fragment wiersza, który natchnął Julię do rysowania:
Kołysanka            

Nie bój się nocy — ona zamyka

Nie bój się nocy. Jej puchu strzegą
krople kosmosu, tabuny zwierząt;

oczy w nią otwórz, wtedy pod dłonią

uczujesz ptaki i ciche konie,

zrozumiesz kształty, które nie znane

przez ciebie idąc — tobą się staną.

Zwyciężczyni napisała kilka słów do artykułu:
Mój zamysł ilustracji fragmentu wiersza “Kołysanka”był taki, że to co unosi się ponad głową, to wszystko śni się bohaterce wiersza. Ona tkwi w szarym, mrocznym świecie, a we włosach pokazują się jej kolorowe sny.Moją pasją jest raczej muzyka, aktorstwo ale również przedmioty ścisłe. Najbardziej rozwijam się w kierunku muzyki. Od siódmego roku życia gram na fortepianie.Wielu nauczycieli w szkole muzycznej mówiło mi, że mam ogromny talent. Potrafiłam zagrać utwór ze słuchu, nie znając nut. Jednak nie lubię występować przed publicznością, ponieważ towarzyszy mi zawsze duży stres, który blokuje mnie przed graniem dla szerszego grona odbiorców.
Chciałabym w przyszłości studiować medycynę, ale bardzo lubię malować i śpiewać. Jestem bardzo wrażliwą osobą, zarówno na sztukę jak i w życiu. Nie wiem, co będę robić w przyszłości, ale na pewno nie porzucę swojej pasji i będę pielęgnować duszę artystki.
Gratulujemy wszystkim zaangażowania a Julii zwycięstwa!

                                                                Małgorzata Knafel

 

Powiązane posty