Zdalna szkoła

Chociaż rok szkolny zakończył się już dosyć dawno i wakacje w pełni, postanowiliśmy wrócić do tematu zdalnej nauki, która od marca toczyła się w placówkach oświatowych w całej Polsce. Konkretnie chcemy poinformować Czytelników o tym, że w ramach rządowego programu Zdalna szkoła, gmina Tarnawatka otrzymała środki z budżetu państwa na sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, który może być wykorzystywany przez uczniów.

W pierwszej edycji zakupiono12 zestawów stacjonarnych za łączną kwotę 39 960,00 zł oraz 3 laptopy poleasingowe za kwotę 4 950,00 zł. Z własnych pieniędzy opłacono ubezpieczenie na kwotę 423,00 zł.

W ramach drugiego naboru programu nabyto10 zestawów stacjonarnych za łączną kwotę 32 200,00 zł, 6 laptopów za kwotę 19 920,00 zł oraz 3 routery LTE za kwotę 750,00 zł.

Marszałek Województwa Lubelskiego, ze swojej strony, przekazał 5 tabletów z przeznaczeniem do wykorzystania w procesie edukacji.

Osoby, które nie dysponowały komputerami w domach otrzymały je w użyczenie, a po zakończeniu nauki zwróciły gminie.

Tak jak wszyscy, mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym nie będzie już potrzeby zdalnego nauczania, a zakupiony sprzęt pozwoli na uzupełnienie bazy pracowni komputerowych funkcjonujących w naszych szkołach.

 

Powiązane posty

Ogłoszenia

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA DZIERŻAWĘ NIERUCHOMOŚCI Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 3 lat, nieruchomości gruntowej wykorzystywanej rolniczo położonej w Hucie Tarnawackiej oznaczonej numerem: 1083/1 ark. 2 obr. Huta Tarnawacka o pow. 0,45 ha. Termin zagospodarowania nieruchomości 1.10.2021 – 30.09.2024r. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka 1083/1 ark. 2 przeznaczona jest […]

Ogłoszenia

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Spisz się. Rachmistrz zaprasza do świetlic INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań Jeszcze do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić Państwu wypełnienie obowiązku spisowego, na terenie naszej gminy organizujemy mobilne punkty spisowe.  Mobilne punkty, w których spisywać będzie spisywać rachmistrz, zostaną ustawione: 12.09.2021r. w niedziele o godzinie 12.00 w Klocówce[…]